  • A-1PA-113-039G2
A-1PA-113-039G2
advertisement
Manufacturer No:
A-1PA-113-039G2
Manufacturer:
Amphenol RF
HK JDW NO:
43-A-1PA-113-039G2
Package:
Datasheet:
A-1PA-113-039G2
Description:
CBL ASSY UMCC PLUG-PLUG 1.530"
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
A-1PA-113-039G2
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Mount
    Cable
  • Operating Temperature
    -40°C~90°C
  • Published
    2003
  • Feature
    Shielded
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Connector Type
    Plug
  • Max Operating Temperature
    90°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Color
    Gray
  • Gender
    Female to Female
  • Style
    U.FL (UMCC), AMC to U.FL (UMCC), AMC
  • Polarity
    Normal
  • Cable Type
    1.13mm OD Coaxial Cable
  • Impedance
    50Ohms
  • Wire/Cable Type
    Coaxial
  • Frequency (Max)
    6GHz
  • 1st Connector
    U.FL (UMCC), AMC Plug, Female Socket, Right Angle
  • 2nd Connector
  • Connector Type A
    Coaxial, Plug, Socket
  • Connector Type B
    Coaxial, Plug, Socket
  • Gender Type A
    Male
  • Gender Type B
    Male
  • Length
    1.530 38.86mm