  • 9C10C0G220J100B
9C10C0G220J100B
advertisement
Manufacturer No:
9C10C0G220J100B
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-9C10C0G220J100B
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
22pF 100V Ceramic Capacitor 5% Radial
Step5Bar-code shipping tag
9C10C0G220J100B
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    22pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Lead Pitch
    2.54mm
  • Dielectric
    C0G
  • Height
    3.048mm
  • Length
    3.505mm
  • Width
    2.54mm