  • 9C08052A6R20FGHFT
9C08052A6R20FGHFT
advertisement
Manufacturer No:
9C08052A6R20FGHFT
HK JDW NO:
898-9C08052A6R20FGHFT
Datasheet:
9C08052A6R20FGHFT
Description:
9C Series, Thick Film, 6.2Ohms, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
9C08052A6R20FGHFT
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Supplier Device Package
    0805
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±500ppm/°C
  • Resistance
    6.2Ohms
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Power Rating
    125mW
  • Voltage - Rated DC
    150V
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm