  • 969M101-28-5TPS-025
969M101-28-5TPS-025
advertisement
Manufacturer No:
969M101-28-5TPS-025
Manufacturer:
Cicoil
HK JDW NO:
134-969M101-28-5TPS-025
Package:
Description:
MULTI-PAIR 10COND 28AWG SHLD 25'
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
969M101-28-5TPS-025
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    2 Weeks
  • Conductor Material
    Copper, Tinned
  • Jacket (Insulation) Material
    Flexx-Sil™
  • Operating Temperature
    -65°C~165°C
  • Published
    2015
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Conductors
    10 (5 Pair Twisted)
  • Wire Gauge
    28 AWG
  • Voltage
    12kV
  • Cable Type
    Multi-Pair
  • Jacket Color
    Clear
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.210 (5.33mm)
  • Shield Type
    Braid
  • Shield Coverage
    90%