  • 969M101-28-1TPS-025
969M101-28-1TPS-025
advertisement
Manufacturer No:
969M101-28-1TPS-025
HK JDW NO:
134-969M101-28-1TPS-025
Package:
Description:
Quantity:
In Stock : 10289
Step5Bar-code shipping tag
969M101-28-1TPS-025
  • Operating Temperature
    -65°C~165°C
  • Published
    2013
  • Max Operating Temperature
    165°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Number of Conductors
    2 (1 Pair Twisted)
  • Wire Gauge
    28 AWG
  • Voltage
    12kV
  • Cable Type
    Multi-Conductor
  • Wire/Cable Type
    Multi-Conductor
  • Wire/Cable Gauge
    28 AWG
  • Jacket Color
    Clear
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.120 (3.05mm)
  • Insulation Diameter
    3.048 mm
  • Shield Type
    Braid
  • Shield Coverage
    90%