  • 969M101-22-12-050
969M101-22-12-050
advertisement
Manufacturer No:
969M101-22-12-050
Manufacturer:
Cicoil
HK JDW NO:
134-969M101-22-12-050
Package:
Datasheet:
969M101-22-12-050
Description:
CBL RIBN 12COND CLEAR 50'
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
969M101-22-12-050
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    2 Weeks
  • Conductor Material
    Copper, Tinned
  • Jacket (Insulation) Material
    Flexx-Sil™
  • Operating Temperature
    -65°C~165°C
  • Published
    2015
  • Feature
    Hi-Flex
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    165°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Color
    Clear
  • Current Rating (Amps)
    11A
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    11A
  • Number of Conductors
    12
  • Wire Gauge
    22 AWG
  • Insulation Resistance
    200MOhm
  • Voltage
    18kV
  • Cable Type
    Flat Cable
  • Wire/Cable Type
    Flat
  • Wire/Cable Gauge
    22 AWG
  • Jacket Color
    Clear
  • Ribbon Width
    0.870 22.10mm
  • Length
    50.0' 15.24m
  • Ribbon Thickness
    0.110 2.79mm