  • 969M101-14-8-050
969M101-14-8-050
advertisement
Manufacturer No:
969M101-14-8-050
Manufacturer:
Cicoil
HK JDW NO:
134-969M101-14-8-050
Package:
Datasheet:
969M101-14-8-050
Description:
CBL RIBN 8COND CLEAR 50'
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
969M101-14-8-050
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    2 Weeks
  • Conductor Material
    Copper, Tinned
  • Jacket (Insulation) Material
    Flexx-Sil™
  • Operating Temperature
    -65°C~165°C
  • Published
    2015
  • Feature
    Hi-Flex
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    27A
  • Number of Conductors
    8
  • Wire Gauge
    14 AWG
  • Insulation Resistance
    200MOhm
  • Voltage
    20kV
  • Cable Type
    Flat Cable
  • Wire/Cable Type
    Flat
  • Wire/Cable Gauge
    14 AWG
  • Jacket Color
    Clear
  • Ribbon Width
    1.160 29.46mm
  • Length
    50.0' 15.24m
  • Ribbon Thickness
    0.190 4.83mm