  • 947D641K132DLRSN
947D641K132DLRSN
advertisement
Manufacturer No:
947D641K132DLRSN
HK JDW NO:
192-947D641K132DLRSN
Datasheet:
947D641K132DLRSN
Description:
947D 640μF Film Capacitor ±10% Radial, Can Threaded, Female 1.3kV-DC 230V-AC Polypropylene (PP), Metallized Chassis Mount
Step5Bar-code shipping tag
947D641K132DLRSN
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Operating Temperature
    -45°C~85°C
  • Size / Dimension
    4.567Dia 116.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Capacitance
    640μF
  • Voltage - Rated DC
    1.3kV
  • Voltage - Rated AC
    230V
  • Lead Pitch
    50.0126mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    2.2mOhm
  • Lead Spacing
    1.969 50.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1300V
  • Diameter
    116mm
  • Height Seated (Max)
    6.417 163.00mm