  • 947D191K122ADGSN
947D191K122ADGSN
advertisement
Manufacturer No:
947D191K122ADGSN
HK JDW NO:
192-947D191K122ADGSN
Datasheet:
947D191K122ADGSN
Description:
947D 190μF Film Capacitor ±10% Radial, Can Threaded, Female 1.2kV-DC 230V-AC Polypropylene (PP), Metallized Chassis Mount
Step5Bar-code shipping tag
947D191K122ADGSN
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Chassis Mount
  • Mounting Type
    Chassis, Stud Mount
    BINDING POST
  • Number of Pins
  • Operating Temperature
    -45°C~85°C
  • Series
    947D
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    3.346Dia 85.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Threaded, Female
  • ECCN Code
    EAR99
  • Capacitance
    190μF
  • Voltage - Rated DC
    1.2kV
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Voltage - Rated AC
    230V
  • Lead Pitch
    32.004mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    2mOhm
  • Lead Spacing
    1.260 32.00mm
  • Diameter
    85mm
  • Height Seated (Max)
    3.465 88.00mm