  • 947C102K112DEHS
947C102K112DEHS
advertisement
Manufacturer No:
947C102K112DEHS
HK JDW NO:
192-947C102K112DEHS
Package:
Radial, Can
Datasheet:
947C102K112DEHS
Description:
947C 1000μF Film Capacitor ±10% Radial, Can Threaded, Female 1.1kV-DC 230V-AC Polypropylene (PP), Metallized
Step5Bar-code shipping tag
947C102K112DEHS
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Applications
    DC Link, DC Filtering
  • Capacitance
    1000μF
  • Voltage - Rated DC
    1.1kV
  • Voltage - Rated AC
    230V
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis, Stud Mount
  • Package / Case
    Radial, Can
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP), Metallized
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    947C
  • Size / Dimension
    4.567Dia 116.00mm
  • Tolerance
    ±10%