  • 929870-01-33-RB
929870-01-33-RB
advertisement
Manufacturer No:
929870-01-33-RB
HK JDW NO:
2-929870-01-33-RB
Package:
Datasheet:
929870-01-33-RB
Description:
1 Rows Receptacle Solder Copper Alloy Through Hole Bulk Gold Polybutylene Terephthalate (PBT), Glass Filled 33 Positions Forked
Step5Bar-code shipping tag
929870-01-33-RB
    Select All
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
  • Contact Material
    Copper Alloy
  • Contact Plating
    Gold
  • Mount
  • Insulation Material
    Polybutylene Terephthalate (PBT), Glass Filled
  • Housing Material
    Polyester
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2007
  • Connector Type
    Receptacle
  • Number of Positions
    33
  • Color
    Black
  • Number of Rows
    1
  • Gender
    Female
  • Voltage - Rated
    1000V
  • Contact Finish - Mating
    Gold
  • Contact Type
    Forked
  • Current Rating (Amps)
    1A
  • Pitch
    2.54mm
  • Insulation Height
    0.150 3.81mm
    All
  • Current Rating
    1A
  • Pitch - Mating
    0.100 2.54mm
  • Insulation Color
    Black
  • Contact Length - Post
    0.125 3.18mm