  • 924217-28-17-EU
924217-28-17-EU
advertisement
Manufacturer No:
924217-28-17-EU
HK JDW NO:
2-924217-28-17-EU
Package:
Datasheet:
924217-28-17-EU
Description:
929 Series 1 Rows Solder 0.100 2.54mm Bulk Through Hole 17 Positions Black
Step5Bar-code shipping tag
924217-28-17-EU
    929
  • Published
    2004
  • Number of Positions
    17
  • Pitch
    0.100 2.54mm
  • Length
    21.463mm
  • Length - Stack Height
    0.500 12.700mm
  • Length - Overall Pin
    0.845 21.463mm
  • Length - Post (Mating)
    0.235 5.969mm
  • Length - Tail
    0.110 2.800mm