8T39S08ANLGI
8T39S08ANLGI
668-8T39S08ANLGI
40-VFQFN Exposed Pad
1 Circuit 2GHz 3:8 Clock Buffer 40-VFQFN Exposed Pad
In Stock : 999
Share
Please send RFQ, we will respond immediately.
Product Details
Purchasing and Inquiry
8T39S08ANLGI Overview
There is a case option of 40-VFQFN Exposed Pad available for this clock divider. It's?packaged?in?the?form?of?a Tray. The maximum value for normal operation is 2GHz. In this case, it is set up as Surface Mount. There is a classification of Fanout Buffer (Distribution), Multiplexer for this electronic part. Temperature -40°C~85°C TA is recommended for reliable performance. The clock switch should be able to be powered by a 2.375V~3.465V V source. Its output is HCSL, LVDS, LVPECL.
8T39S08ANLGI Features
The operating temperature of -40°C~85°C TA degrees
8T39S08ANLGI Applications
- Global positioning system (GPS)
- Synchronous optical network (SONET)
- Data communication
- Aviation
- Navigation equipment
- Other clock/data distribution
- Base station
- Industrial automation control system
- Medical instruments
- Patient diagnosis
You can send an inquiry by email, or add the item to the RFQ list and submit it to us.
Tell us the model and quantity you need, our sales staff will reply the price in time.
Email for receiving inquiries: jindawei@hkjdwchip.com
Our sales will reply to your request by email within 24 hours.
The basic freight (for package ≤0.5kg or corresponding volume) depends on the time zone and country.
Currently, our products are shipped through DHL, FedEx, SF, and UPS.
FedEx International, 5-7 business days.
The following are some common countries' logistic time.
Payment Method
| The fee is charged according to the rule of PayPal. | |
Shipping
Package
8T39S08ANLGI
Hot Sales in Thermal
Parts with Similar Specs
The three parts on the right have similar specifications to Aavid.
ImagePart NameManufacturerHK JDW NOPackageStockDataSheet:Compare:
Renesas Electronics America Inc.668-74FCT3807AQG820-SSOP (0.154, 3.90mm Width)2-3 DaysAdd Compare
Renesas Electronics America Inc.668-551MILFT8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)2-3 DaysAdd Compare
Renesas Electronics America Inc.668-83905AGLFT16-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)2-3 DaysAdd Compare
Renesas Electronics America Inc.668-83052AGILFT8-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)2-3 DaysAdd Compare
Renesas Electronics America Inc.668-5V2305PGGI816-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)2-3 DaysAdd Compare
Renesas Electronics America Inc.668-553MILFT8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)2-3 DaysAdd Compare
Renesas Electronics America Inc.668-8SLVP1208ANBGI28-WFQFN Exposed Pad2-3 DaysAdd Compare
Renesas Electronics America668-8304AMILFT8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)2-3 DaysAdd Compare
Renesas Electronics America Inc.668-49FCT3805AQG20-SSOP (0.154, 3.90mm Width)2-3 DaysAdd Compare
Renesas Electronics America Inc.668-IDT49FCT3805AQ20-SSOP (0.154, 3.90mm Width)2-3 DaysAdd Compare