  • 8N4SV75KC-0100CDI8
8N4SV75KC-0100CDI8
advertisement
Manufacturer No:
8N4SV75KC-0100CDI8
HK JDW NO:
668-8N4SV75KC-0100CDI8
Description:
VCXO Programmable Timers FemtoClock? NG Series IDT8N4SV75KC 100MHz 6-CLCC
Purchasing and Inquiry
8N4SV75KC-0100CDI8 Overview
The timer clock is enclosed in a packaging that is attached to the 6-CLCC. [0] is the frequency of the programmable timer.It is used to pack in Tape & Reel (TR) case. It is recommended that you mount your device using type Surface Mount.By using the programmable timer, it is possible to supply a voltage of 3.135V~3.465V to the circuit.The type of chips can be divided into VCXO. The operating temperature of this timer clock is -40°C~85°C. To keep the clock timer's supply current at 140mA. The FemtoClock? NG relates to the digital timer's series. It is based on IDT8N4SV75KC.
8N4SV75KC-0100CDI8 Features
Operate frequency at 100MHz
Package / Case: Tape & Reel (TR)
Mounting Type:Surface Mount
Current - Supply:140mA
8N4SV75KC-0100CDI8 Applications
  • Building Automation
  • Car Door Handle circuit
  • Home Automation Sensors
  • Smart Key
  • Domestic appliances
  • Always On Systems
  • Electric Vehicles
  • Low-Power Wireless
  • Periodic “Wake-Up” Call
  • Remote current sensor
Step5Bar-code shipping tag
8N4SV75KC-0100CDI8
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Voltage - Supply
    3.135V~3.465V
  • Frequency
    100MHz