  • 8N3SV76KC-0130CDI8
8N3SV76KC-0130CDI8
advertisement
Manufacturer No:
8N3SV76KC-0130CDI8
HK JDW NO:
668-8N3SV76KC-0130CDI8
Description:
VCXO Programmable Timers FemtoClock? NG Series IDT8N3SV76KC 174.8MHz 6-CLCC
Purchasing and Inquiry
8N3SV76KC-0130CDI8 Overview
6-CLCC comes in a package with the timer clock. This programmable timer has been set to 174.8MHz frequencies.It is used to pack in Tape & Reel (TR) case. A mounting type of Surface Mount is recommended.By using a programmable timer, a voltage of 3.135V~3.465V can be supplied to the circuit.The type of chips can be divided into VCXO. The operating temperature of this timer clock is -40°C~85°C. To keep the clock timer's supply current at 130mA. The FemtoClock? NG relates to the digital timer's series. It is based on IDT8N3SV76KC.
8N3SV76KC-0130CDI8 Features
Operate frequency at 174.8MHz
Package / Case: Tape & Reel (TR)
Mounting Type:Surface Mount
Current - Supply:130mA
8N3SV76KC-0130CDI8 Applications
  • Remote Data-Logger
  • Power-Gating Applications
  • Clutch Actuator circuit
  • Delay circuits
  • Electric Vehicles
  • Remote current sensor
  • Energy Harvesting Systems
  • Sensor Node
  • Car Door Handle circuit
  • White Goods
Step5Bar-code shipping tag
8N3SV76KC-0130CDI8
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Voltage - Supply
    3.135V~3.465V
  • Frequency
    174.8MHz