8N3SV76KC-0039CDI
8N3SV76KC-0039CDI
668-8N3SV76KC-0039CDI
6-CLCC
VCXO Programmable Timers FemtoClock? NG Series IDT8N3SV76KC 148.5MHz 6-CLCC
In Stock : 999
Share
Please send RFQ, we will respond immediately.
Product Details
Purchasing and Inquiry
8N3SV76KC-0039CDI Overview
A 6-CLCC-shaped packaging surrounds the digital timer. In this case, the programmable timer's frequency is set to 148.5MHz.It is used to pack in Tray case. The recommended mounting type is Surface Mount.It is possible to supply 3.135V~3.465V voltage to the programmable timer.The type of chips can be divided into VCXO. The operating temperature of this timer clock is -40°C~85°C. To keep the clock timer's supply current at 130mA. The FemtoClock? NG relates to the digital timer's series. It is based on IDT8N3SV76KC.
8N3SV76KC-0039CDI Features
Operate frequency at 148.5MHz
Package / Case: Tray
Mounting Type:Surface Mount
Current - Supply:130mA
8N3SV76KC-0039CDI Applications
- Precision timing
- Clutch Actuator circuit
- Consumer Electronics
- Power-On Reset Timer
- Home Automation Sensors
- Intruder Detection
- Watchdog Timers
- Battery Powered Systems
- Tamper Detection
- Remote current sensor
You can send an inquiry by email, or add the item to the RFQ list and submit it to us.
Tell us the model and quantity you need, our sales staff will reply the price in time.
Email for receiving inquiries: jindawei@hkjdwchip.com
Our sales will reply to your request by email within 24 hours.
The basic freight (for package ≤0.5kg or corresponding volume) depends on the time zone and country.
Currently, our products are shipped through DHL, FedEx, SF, and UPS.
FedEx International, 5-7 business days.
The following are some common countries' logistic time.
Payment Method
| The fee is charged according to the rule of PayPal. | |
Shipping
Package
8N3SV76KC-0039CDI
Hot Sales in Thermal
Parts with Similar Specs
The three parts on the right have similar specifications to Aavid.
ImagePart NameManufacturerHK JDW NOPackageStockDataSheet:Compare:
Renesas Electronics America668-CS82C54-10Z9628-LCC (J-Lead)2-3 DaysAdd Compare
Renesas Electronics America668-CS82C54Z28-LCC (J-Lead)2-3 DaysAdd Compare
Renesas Electronics America668-ICM7555IPAZ8-DIP (0.300, 7.62mm)2-3 DaysAdd Compare
Renesas Electronics America668-ICM7555IBAZ-T8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)2-3 DaysAdd Compare
Renesas Electronics America Inc.668-CS82C54-10Z28-LCC (J-Lead)2-3 DaysAdd Compare
Renesas Electronics America668-IS82C54-10Z28-LCC (J-Lead)2-3 DaysAdd Compare
Renesas Electronics America668-ICM7555CBAZ8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)2-3 DaysAdd Compare
Renesas Electronics America668-ICM7555IBAZ8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)2-3 DaysAdd Compare
Renesas Electronics America668-ICM7556IPDZ14-DIP (0.300, 7.62mm)2-3 DaysAdd Compare
Renesas Electronics America668-CP82C54-10Z24-DIP (0.600, 15.24mm)2-3 DaysAdd Compare
Renesas Electronics America668-CP82C54Z24-DIP (0.600, 15.24mm)2-3 DaysAdd Compare
Renesas Electronics America668-ID82C5424-CDIP (0.600, 15.24mm)2-3 DaysAdd Compare
Renesas Electronics America668-ICM7555CBAZ-T8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)2-3 DaysAdd Compare