  • 8N3SV75KC-0130CDI
8N3SV75KC-0130CDI
advertisement
Manufacturer No:
8N3SV75KC-0130CDI
HK JDW NO:
668-8N3SV75KC-0130CDI
Package:
6-CLCC
Datasheet:
8N3SV75KC-0130CDI
Description:
VCXO Programmable Timers FemtoClock? NG Series IDT8N3SV75KC 174.8MHz 6-CLCC
Purchasing and Inquiry
8N3SV75KC-0130CDI Overview
The timer clock is suitable for 6-CLCC package. Frequency is set to 174.8MHz on the programmable timer.It is used to pack in Tray case. Mounting type Surface Mount is recommended.There is a voltage 3.135V~3.465V available on the programmable timer.The type of chips can be divided into VCXO. The operating temperature of this timer clock is -40°C~85°C. To keep the clock timer's supply current at 130mA. The FemtoClock? NG relates to the digital timer's series. It is based on IDT8N3SV75KC.
8N3SV75KC-0130CDI Features
Operate frequency at 174.8MHz
Package / Case: Tray
Mounting Type:Surface Mount
Current - Supply:130mA
8N3SV75KC-0130CDI Applications
  • Remote Sensors
  • Always On Systems
  • Internet of Things (IoT)
  • Battery Powered Systems
  • Thermostats
  • Precision timing
  • Intruder Detection
  • Delay circuits
  • Motor control
  • Smart Key
Step5Bar-code shipping tag
8N3SV75KC-0130CDI
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tray
  • Voltage - Supply
    3.135V~3.465V
  • Frequency
    174.8MHz