  • 890334025006CS
890334025006CS
advertisement
Manufacturer No:
890334025006CS
Manufacturer:
Würth Elektronik
HK JDW NO:
908-890334025006CS
Package:
Radial
Datasheet:
890334025006CS
Description:
WCAP-FTXX 0.033μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 310V-DC 310V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Quantity:
In Stock : 1048
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
890334025006CS
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP), Metallized
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    WCAP-FTXX
  • Size / Dimension
    0.709Lx0.197W 18.00mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Applications
    EMI, RFI Suppression
  • Capacitance
    0.033μF
  • Voltage - Rated DC
    310V
  • Voltage - Rated AC
    310V
  • Lead Pitch
    15.0114mm
  • Dielectric
    PP
  • Lead Spacing
    0.591 15.00mm
  • Height Seated (Max)
    0.453 11.50mm
  • Length
    18.0086mm
  • Width
    5.0038mm