  • 820444611E
820444611E
advertisement
Manufacturer No:
820444611E
Manufacturer:
Würth Elektronik
HK JDW NO:
908-820444611E
Package:
Disc 14mm
Datasheet:
820444611E
Description:
DISK VARISTOR HIGHSURGE 14MM; 46
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
820444611E
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Disc 14mm
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Rated DC
    615V
  • Voltage - Rated AC
    460V
  • Number of Circuits
    1
  • Capacitance @ Frequency
    270pF @ 1kHz
  • Varistor Voltage (Max)
    825V
  • Energy
    230J
  • Varistor Voltage (Min)
    675V
  • Varistor Voltage (Typ)
    750V
  • Maximum AC Volts
    460V
  • Maximum DC Volts
    615V