  • 813-S1-054-10-016101
813-S1-054-10-016101
advertisement
Manufacturer No:
813-S1-054-10-016101
HK JDW NO:
620-813-S1-054-10-016101
Step5Bar-code shipping tag
813-S1-054-10-016101
  • Pitch
    0.100 2.54mm
  • Number of Contacts
    54
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Body Depth
    0.173 inch
  • Rated Current (Signal)
    3.5A
  • Contact Resistance
    10mOhm
  • Row Spacing
    0.100 (2.54mm)
  • Dielectric Withstanding Voltage
    1400VAC V
  • Length - Termination
    0.118 inch