  • 811-SS-003-30-001101
811-SS-003-30-001101
advertisement
Manufacturer No:
811-SS-003-30-001101
HK JDW NO:
620-811-SS-003-30-001101
Package:
Description:
Quantity:
In Stock : 487
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
811-SS-003-30-001101
    Solder
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Pitch
    0.100 2.54mm
  • Depth
    2.54mm
  • Number of Contacts
    3
  • Contact Resistance
    15mOhm
  • Max Voltage Rating (AC)
    100V
  • Max Current Rating
    3.5A
  • Length
    7.62mm