  • 811-S1-028-10-015101
811-S1-028-10-015101
advertisement
Manufacturer No:
811-S1-028-10-015101
HK JDW NO:
620-811-S1-028-10-015101
Step5Bar-code shipping tag
811-S1-028-10-015101
  • Published
    2012
  • Pitch
    0.100 2.54mm
    COMMERCIAL
  • Body Length or Diameter
    2.8 inch
  • Number of Contacts
    28
  • PCB Contact Pattern
    RECTANGULAR
  • Contact Gender
    MALE
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • UL Flammability Code
    94V-0
  • Rated Current (Signal)
    3.5A