  • 7M-16.6670MAAE-T
7M-16.6670MAAE-T
advertisement
Manufacturer No:
7M-16.6670MAAE-T
HK JDW NO:
832-7M-16.6670MAAE-T
Datasheet:
7M-16.6670MAAE-T
Step5Bar-code shipping tag
7M-16.6670MAAE-T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    21 Weeks
  • Mount
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    MHz Crystal
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Frequency
    16.667MHz
  • Frequency Stability
    ±30ppm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    80Ohms
  • Load Capacitance
    12pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Frequency Tolerance
    ±30ppm
  • Height
    787.4μm
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm
  • Length
    3.2004mm
  • Width
    2.4892mm