  • 790D106X0025B2Y
790D106X0025B2Y
advertisement
Manufacturer No:
790D106X0025B2Y
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-790D106X0025B2Y
Package:
Molded
Datasheet:
790D106X0025B2Y
Description:
10μF 20% 125°C-Max -55°C-Min Polar Tape and Reel Molded
Step5Bar-code shipping tag
790D106X0025B2Y
  • Package / Case
    Molded
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    10μF
  • Depth
    4.8mm
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Polarity
    Polar
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Length
    7.3mm