  • 75PN3220DQ30K
75PN3220DQ30K
advertisement
Manufacturer No:
75PN3220DQ30K
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-75PN3220DQ30K
Package:
Radial
Datasheet:
75PN3220DQ30K
Description:
220nF Film Capacitor 10% Radial Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
75PN3220DQ30K
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    220nF
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Depth
    7mm
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Lead Pitch
    22.5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    630V
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    250V
  • Height
    16mm
  • Length
    26.5mm