  • 753121222GP
753121222GP
advertisement
Manufacturer No:
753121222GP
Manufacturer:
CTS Resistor Products
HK JDW NO:
221-753121222GP
Package:
12-SRT
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
753121222GP
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    30 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    12-SRT
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    12
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    753
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.345Lx0.080W 8.76mmx2.03mm
  • Tolerance
    ±2%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    12
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    2.2kOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Subcategory
    Array/Network Resistors
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.82W
  • Number of Elements
    11
  • Working Voltage
    25V
  • Size Code
    0834
  • Number of Resistors
    11
  • Circuit Type
    Bussed
  • Power Per Element
    40mW
  • Element Power Dissipation
    0.06W
  • First Element Resistance
    2200Ohm
  • Height Seated (Max)
    0.100 2.53mm