  • 71L30-01-2-02S
71L30-01-2-02S
advertisement
Manufacturer No:
71L30-01-2-02S
HK JDW NO:
330-71L30-01-2-02S
Description:
Switch Key Lock DPDT 30 Flat Key 0.25A Solder Lug Panel Mount
Step5Bar-code shipping tag
71L30-01-2-02S
  • Contact Timing
    Shorting (MBB)
  • Depth Behind Flange
    46.00mm
  • Key Removable Positions
    1 and 180°
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
    Panel Mount
  • Packaging
    Bulk
  • Voltage - Rated DC
    30V
  • Current Rating (Amps)
    250mA AC/DC
  • Current Rating
    250mA
  • Voltage - Rated AC
    115V
  • Circuit
    DPDT
  • Switch Function
    On-On
  • Panel Cutout Dimensions
    Circular - 19.05mm Dia
  • Contact Style
    Shorting
  • Max Current Rating
    250mA