  • 71E30-02-1-12S-F
71E30-02-1-12S-F
advertisement
Manufacturer No:
71E30-02-1-12S-F
HK JDW NO:
330-71E30-02-1-12S-F
Step5Bar-code shipping tag
71E30-02-1-12S-F
    Panel Mount
  • Number of Pins
    12
  • Number of Positions
    12
  • Voltage - Rated DC
    30V
  • Current Rating (Amps)
    250mA AC/DC
  • Current Rating
    250mA
  • Voltage - Rated AC
    115V
  • Actuator Type
    Round (4mm Dia)
  • Contact Style
    Shorting
  • Contact Timing
    Shorting (MBB)
  • Circuit per Deck
    SP12T
  • Depth Behind Panel
    24.87mm
  • Index Angle
    30 °
  • Number of Poles per Deck
    1
  • Angle of Throw
    30°
  • Actuator Length
    17.00mm