  • 71BD30-03-1-AJN
71BD30-03-1-AJN
advertisement
Manufacturer No:
71BD30-03-1-AJN
HK JDW NO:
330-71BD30-03-1-AJN
Package:
Datasheet:
71BD30-03-1-AJN
Description:
GLOVE, POLYAMIDE, L/FREE, PU, SIZE 6 - More Details
Step5Bar-code shipping tag
71BD30-03-1-AJN
    Panel Mount
  • Number of Pins
    12
  • Weight
    18g
  • Actuator Material
    Stainless Steel
  • Published
    2003
    e4
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Positions
    2 ~ 12
  • Voltage - Rated DC
    30V
  • Current Rating (Amps)
    250mA AC/DC
  • Orientation
    Straight
  • Current Rating
    250mA
  • Voltage - Rated AC
    115V
  • Actuator Type
    Flatted (6.35mm Dia)
  • Contact Style
    Non-Shorting
  • Contact Resistance
    50mOhm
  • Max Voltage Rating (AC)
    115V
  • Throw Configuration
    SP, SP12T
  • Max Voltage Rating (DC)
    30V
  • Number of Decks
    3
  • Index Stops
    Adjustable
  • Circuit per Deck
    SP12T
  • Depth Behind Panel
    30.40mm
    1
  • Number of Poles per Deck
    LATCHED
  • Length
    47.85mm
  • Actuator Length
    9.53mm