  • 71AF30-03-1-09N
71AF30-03-1-09N
advertisement
Manufacturer No:
71AF30-03-1-09N
HK JDW NO:
330-71AF30-03-1-09N
Step5Bar-code shipping tag
71AF30-03-1-09N
    71
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Positions
    9
  • Terminal Finish
    Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
  • Voltage - Rated DC
    30V
  • Current Rating (Amps)
    250mA AC/DC
  • Current Rating
    250mA
  • Voltage - Rated AC
    115V
  • Actuator Type
    Flatted (3.17mm Dia)
  • Contact Style
    Non-Shorting
  • Max Voltage Rating (AC)
    115V
  • Max Voltage Rating (DC)
    30V
  • Switch Type
    ROTARY SWITCH
  • Number of Decks
    3
  • Contact Timing
    Non-Shorting (BBM)
  • Index Stops
    Fixed
  • Circuit per Deck
    SP9T
  • Depth Behind Panel
    30.40mm
  • Index Angle
    30 °
  • Number of Switch Sections
    1
  • Switch Action
    LATCHED
  • Actuator Length
    9.53mm