  • 71A30-02-5-02S
71A30-02-5-02S
advertisement
Manufacturer No:
71A30-02-5-02S
HK JDW NO:
330-71A30-02-5-02S
Step5Bar-code shipping tag
71A30-02-5-02S
    71
  • Published
    2010
  • Number of Positions
    2
  • Voltage - Rated DC
    30V
  • Current Rating (Amps)
    250mA AC/DC
  • Current Rating
    250mA
  • Voltage - Rated AC
    115V
  • Actuator Type
    Flatted (3.17mm Dia)
  • Contact Style
    Shorting
  • Max Voltage Rating (AC)
    115V
  • Max Voltage Rating (DC)
    30V
    2.880 ~ 23gfm
  • Contact Current(AC)-Max
    0.3A
  • Contact Timing
    Shorting (MBB)
  • Circuit per Deck
    5PDT
  • Depth Behind Panel
    24.87mm
  • Number of Poles per Deck
    5
  • Actuator Length
    9.53mm