  • 70IMX7-15-15-8
70IMX7-15-15-8
advertisement
Manufacturer No:
70IMX7-15-15-8
Manufacturer:
Bel Power Solutions
HK JDW NO:
127-70IMX7-15-15-8
Package:
14-DIP Module, 9 Leads
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
70IMX7-15-15-8
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    14-DIP Module, 9 Leads
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    Melcher IMX7 (7W)
  • Size / Dimension
    2.00Lx1.00W x 0.41 H 50.8mmx25.4mmx10.4mm
  • Feature
    Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Isolated Module, Conformal Coated
  • Applications
    ITE (Commercial), Railway
  • Power (Watts)
    7W
  • Number of Outputs
    2
  • Efficiency
    83%
  • Voltage - Isolation
    2kV
  • Voltage - Input (Max)
    121V
  • Voltage - Output 1
    15V
  • Voltage - Input (Min)
    40V
  • Current - Output (Max)
    240mA 240mA
  • Voltage - Output 2
    15V