  • 685K100CS4-FA
685K100CS4-FA
advertisement
Manufacturer No:
685K100CS4-FA
HK JDW NO:
192-685K100CS4-FA
Package:
10-DIP (0.400, 10.16mm)
Datasheet:
685K100CS4-FA
Description:
Capstick® CS Series 6.8μF ±10% 10-DIP (0.400, 10.16mm) 100V Polymer, Metallized
Step5Bar-code shipping tag
685K100CS4-FA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    10-DIP (0.400, 10.16mm)
  • Number of Pins
    10
  • Dielectric Material
    Polymer, Metallized
  • Packaging
    Tube
  • Published
    2013
  • Series
    Capstick® CS
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    DIP
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    General Purpose
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    6.8μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    5mOhm
  • Dissipation Factor
    1 %
  • Lead/Base Style
    Straight
  • Height
    6.4mm
  • Height Seated (Max)
    0.252 6.40mm
  • Length
    12.7mm
  • Width
    17.8mm