  • 684MMR100K
684MMR100K
advertisement
Manufacturer No:
684MMR100K
HK JDW NO:
373-684MMR100K
Package:
Radial
Datasheet:
684MMR100K
Description:
MMR 0.68μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 100V-DC 63V-AC Polyester, Metallized Through Hole
Quantity:
In Stock : 2773
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
684MMR100K
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
  • Package / Case
    Radial
  • Dielectric Material
    Polyester, Metallized
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2012
  • Series
    MMR
  • Size / Dimension
    0.472Lx0.236W 12.00mmx6.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.68μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Voltage - Rated AC
    63V
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Height Seated (Max)
    0.512 13.00mm