  • 678D337M063EK4D
678D337M063EK4D
advertisement
Manufacturer No:
678D337M063EK4D
HK JDW NO:
874-678D337M063EK4D
Datasheet:
678D337M063EK4D
Description:
678D 330μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 0.630Dia 16.00mm -55°C~105°C Polar 7.493mm Radial, Can
Step5Bar-code shipping tag
678D337M063EK4D
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
    678D
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.630Dia 16.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    63V
  • Capacitance
    330μF
  • Voltage - Rated DC
    63V
  • Lead Pitch
    7.493mm
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Lifetime @ Temp
    4000 Hrs @ 105°C
  • Polarization
    Polar
  • Life (Hours)
    4000 hours
  • Height Seated (Max)
    1.032 26.20mm
  • Length
    25mm