  • 678D337M063DS3D
678D337M063DS3D
advertisement
Manufacturer No:
678D337M063DS3D
HK JDW NO:
874-678D337M063DS3D
Datasheet:
678D337M063DS3D
Description:
678D 330μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 1.51A 0.492Dia 12.50mm -55°C~105°C Polar 5mm Radial, Can
Step5Bar-code shipping tag
678D337M063DS3D
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.492Dia 12.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    63V
  • Capacitance
    330μF
  • Voltage - Rated DC
    63V
  • Lead Pitch
    5mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    130mOhm @ 20Hz
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Ripple Current
    1.51A
  • Polarization
    Polar
  • Impedance
    40mOhms
  • Ripple Current @ Low Frequency
    1.057A @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    1.51A @ 100kHz
  • Height Seated (Max)
    1.791 45.50mm
  • Length
    42.5mm