  • 67-21/QK2C-B38452C4CB2/2T
67-21/QK2C-B38452C4CB2/2T
advertisement
Manufacturer No:
67-21/QK2C-B38452C4CB2/2T
Manufacturer:
Everlight Electronics
HK JDW NO:
282-67-21/QK2C-B38452C4CB2/2T
Package:
2-PLCC
Description:
LED NEUTRAL WHITE 4150K 2SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
67-21/QK2C-B38452C4CB2/2T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    2-PLCC
  • Number of Pins
    2
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    3.20mm Lx2.80mm W
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    2
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Color
    White, Neutral
  • Power Rating
    110mW
  • Packing Method
    TAPE AND REEL 7"
  • Number of Functions
    1
  • Terminal Pitch
    3mm
  • Configuration
    Standard
  • Voltage - Forward (Vf) (Typ)
    3.25V
  • Viewing Angle
    120°
  • Optoelectronic Device Type
    SINGLE COLOR LED
  • Forward Current
    20mA
  • Lens Style
    Round with Flat Top
  • Lens Size
    2.40mm Dia
  • Luminous Intensity
    2.2 cd
  • Millicandela Rating
    2200mcd
  • Illumination Color
    White
  • Lens Transparency
    Diffused
  • Lens Color
    Yellow
  • Luminous Flux
    6.8 lm
  • Wavelength - Dominant
    3800K ~ 4500K
  • Number of LEDs
    1
  • Height
    2.1mm