  • 654C12503I3T
654C12503I3T
advertisement
Manufacturer No:
654C12503I3T
Manufacturer:
CTS-Frequency Controls
HK JDW NO:
221-654C12503I3T
Package:
6-SMD, No Lead
Datasheet:
654C12503I3T
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
654C12503I3T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    6-SMD, No Lead
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    654C
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    XO (Standard)
  • Terminal Finish
    Gold Flash (Au) - with Nickel (Ni) barrier
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Frequency
    125MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Output
    HCMOS
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    Crystal
  • Current - Supply (Max)
    20mA Typ
  • Physical Dimension
    5.0mm x 3.2mm x 1.3mm
  • Operating Frequency
    125MHz
  • Rise Time-Max
    10ns
  • Fall Time-Max
    10ns
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    20μA
  • Height Seated (Max)
    0.051 1.30mm