  • 643H2505C3R
643H2505C3R
advertisement
Manufacturer No:
643H2505C3R
Manufacturer:
CTS-Frequency Controls
HK JDW NO:
221-643H2505C3R
Package:
6-SMD, No Lead
Datasheet:
643H2505C3R
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
643H2505C3R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    6-SMD, No Lead
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    643H
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    6
  • Type
    XO (Standard)
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Frequency
    25MHz
  • Frequency Stability
    ±25ppm
  • Output
    HCSL
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    Crystal
  • Current - Supply (Max)
    60mA
  • Physical Dimension
    3.2mm x 2.5mm x 0.9mm
  • Operating Frequency
    25MHz
  • Rise Time-Max
    0.7ns
  • Fall Time-Max
    0.7ns
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Height Seated (Max)
    0.039 1.00mm