  • 63YXF100M10X12.5
63YXF100M10X12.5
advertisement
Manufacturer No:
63YXF100M10X12.5
HK JDW NO:
683-63YXF100M10X12.5
Description:
YXF 100μF Capacitor 20% Bulk 300mA 5mm
Step5Bar-code shipping tag
63YXF100M10X12.5
    Select All
  • Polarity
    POLARIZED
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Voltage
    63V
  • Ripple Current
    300mA
  • Tan Delta
    0.09
  • Current - Leakage
    3μA
  • Diameter
    10mm
  • Height
    12.5mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Aluminium
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    YXF
  • Tolerance
    20%
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Through Hole
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    100μF
  • Voltage - Rated DC
    63V
  • Lead Pitch
    5mm