  • 638V12505I2T
638V12505I2T
advertisement
Manufacturer No:
638V12505I2T
Manufacturer:
CTS-Frequency Controls
HK JDW NO:
221-638V12505I2T
Package:
6-SMD, No Lead
Datasheet:
638V12505I2T
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
638V12505I2T
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    XO (Standard)
  • Terminal Finish
    Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
  • Voltage - Supply
    2.5V
  • Supply Voltage
    2.5V
  • Frequency
    125MHz
  • Frequency Stability
    ±25ppm
  • Output
    LVDS
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    Crystal
  • Current - Supply (Max)
    66mA
  • Physical Dimension
    7.0mm x 5.0mm x 2.0mm
  • Operating Frequency
    125MHz
  • Rise Time-Max
    0.7ns
  • Fall Time-Max
    0.7ns
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Height Seated (Max)
    0.079 2.00mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    6-SMD, No Lead
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    638
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm