  • 61F-GPN-V50-AC110
61F-GPN-V50-AC110
advertisement
Manufacturer No:
61F-GPN-V50-AC110
HK JDW NO:
607-61F-GPN-V50-AC110
Package:
Datasheet:
61F-GPN-V50-AC110
Description:
CNTRL LIQ LEV 110VAC SOCKETABLE
Step5Bar-code shipping tag
61F-GPN-V50-AC110
  • Factory Lead Time
    2 Weeks
  • Mount
    Socket, Socketable
  • Mounting Type
    Socketable
  • Number of Pins
    11
  • Operating Temperature
    -10°C~50°C
  • Published
    2002
  • Series
    61F
  • Feature
    Adjustable Sensitivity
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Plug
  • Type
    Leak Detection
  • Max Operating Temperature
    50°C
  • Min Operating Temperature
    -10°C
  • Voltage - Supply
    110VAC
  • Termination Style
    Plug In, 11 Pin (Octal)
  • Output Type
    Relay
  • Throw Configuration
    SPDT
  • Contact Form
    SPDT (2 Form C)
  • Contact Rating @ Voltage
    3A @ 250VAC
  • Sensitivity
    0 ~ 50kOhm