  • 61F-GP-N8Y 110VAC
61F-GP-N8Y 110VAC
advertisement
Manufacturer No:
61F-GP-N8Y 110VAC
HK JDW NO:
607-61F-GP-N8Y 110VAC
Package:
Datasheet:
Description:
CNTRL LIQ LEV 110VAC SOCKETABLE
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
61F-GP-N8Y 110VAC
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to 61F-GP-N8Y 110VAC.
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Mounting Type
    Socketable
  • Weight
    0.342lb 155.13g
  • Operating Temperature
    -10°C~55°C
  • Published
    2014
  • Series
    61F
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    High/Low Level
  • Voltage - Supply
    110VAC
  • Termination Style
    Plug In, 8 Pin (Octal)
  • Output Type
    Relay
  • Contact Form
    SPDT (2 Form C)
  • Contact Rating @ Voltage
    3A @ 250VAC
  • Sensitivity
    0 ~ 4kOhm