  • 61F-G4H-AC120/240
61F-G4H-AC120/240
advertisement
Manufacturer No:
61F-G4H-AC120/240
HK JDW NO:
607-61F-G4H-AC120/240
Package:
Datasheet:
Description:
CONTROL LIQ LEV 120/240VAC CHAS
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
61F-G4H-AC120/240
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    5 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Weight
    3.8lbs 1.7kg
  • Operating Temperature
    -10°C~55°C
  • Published
    2015
  • Series
    61F
  • Feature
    Idling Prevention, Level Indication
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    High/Low Level
  • Voltage - Supply
    120/240VAC
  • Termination Style
    Screw Terminal
  • Output Type
    Relay (6)
  • Contact Form
    SPDT (2 Form C), SPDT (3 Form C)
  • Contact Rating @ Voltage
    5A @ 220VAC
  • Sensitivity
    15kOhm ~ 70kOhm