  • 5UWC20.025N-F
5UWC20.025N-F
advertisement
Manufacturer No:
5UWC20.025N-F
Manufacturer:
Bivar Inc.
HK JDW NO:
100-5UWC20.025N-F
Package:
Radial
Datasheet:
5UWC20.025N-F
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
5UWC20.025N-F
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Packaging
    Bulk
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Color
    White, Cool
  • HTS Code
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Configuration
    Standard
  • Voltage - Forward (Vf) (Typ)
    3.4V
  • Viewing Angle
    25°
  • Optoelectronic Device Type
    SINGLE COLOR LED
  • Current - Test
    20mA
  • Lens Style
    Round with Domed Top
  • Lens Size
    5mm T-1 3/4
  • Luminous Intensity
    20 cd
  • Millicandela Rating
    20000mcd
  • Lens Transparency
    Clear
  • Lens Color
    Colorless
  • Wavelength - Dominant
    5000K
  • Height
    8.6mm