  • 5962-9751002QHA
5962-9751002QHA
advertisement
Manufacturer No:
5962-9751002QHA
HK JDW NO:
815-5962-9751002QHA
Package:
Datasheet:
5962-9751002QHA
Description:
2 Channels 60pA 70 dB Instrumentational OP Amps 0.0003μA 10 Pins
Quantity:
In Stock : 3013
Step5Bar-code shipping tag
5962-9751002QHA
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Number of Pins
    10
  • Packaging
    Rail/Tube
  • Pbfree Code
    no
  • Number of Terminations
    10
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Subcategory
    Operational Amplifier
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Form
    FLAT
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Supply Voltage
    3V
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Pin Count
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Temperature Grade
    MILITARY
  • Number of Channels
    2
  • Max Supply Voltage
    10V
  • Min Supply Voltage
    2.7V
  • Power Dissipation-Max
    675mW
  • Power Dissipation
    675mW
  • Slew Rate
    0.25 V/μs
  • Architecture
    VOLTAGE-FEEDBACK
  • Amplifier Type
    OPERATIONAL AMPLIFIER
  • Common Mode Rejection Ratio
    70 dB
  • Current - Input Bias
    60pA
  • Input Offset Voltage (Vos)
    950μV
  • Gain Bandwidth Product
    550 kHz
  • Unity Gain BW-Nom
    500 kHz
  • Voltage Gain
    119.55dB
  • Average Bias Current-Max (IIB)
    0.0003μA
  • Low-Offset
    NO
  • Frequency Compensation
    YES
  • Max Dual Supply Voltage
    5V
  • Low-Bias
    YES
  • Micropower
  • Min Dual Supply Voltage
    1.35V
  • Screening Level
    MIL-PRF-38535 Class Q
  • Dual Supply Voltage
    3V
  • Length
    6.475mm