  • 5962-9668601VXA
5962-9668601VXA
advertisement
Manufacturer No:
5962-9668601VXA
HK JDW NO:
815-5962-9668601VXA
Description:
DUAL Buffers 48 Pins
Step5Bar-code shipping tag
5962-9668601VXA
    Select All
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 21 hours ago)
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Mount
    Surface Mount
  • Number of Pins
    48
  • Number of Terminations
    48
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    WITH DIRECTION CONTROL
  • HTS Code
  • Packing Method
    TUBE
  • Technology
    BICMOS
  • Terminal Form
    FLAT
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Terminal Pitch
    0.635mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Pin Count
  • Qualification Status
    Qualified
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Polarity
    Non-Inverting
  • Max Supply Voltage
    3.6V
  • Min Supply Voltage
    2.7V
  • Load Capacitance
    50pF
  • Number of Ports
    2
  • Number of Bits
    16
  • Propagation Delay
    4.5 ns
  • Quiescent Current
    5mA
  • Family
    LVT
  • Logic Function
    Transceiver
  • Direction
    Bidirectional
  • Output Characteristics
    3-STATE
  • Screening Level
    MIL-PRF-38535 Class V
  • High Level Output Current
    -24mA
  • Low Level Output Current
    48mA
  • Control Type
    COMMON CONTROL
  • Schmitt Trigger
    No
  • Translation
    N/A
  • Height
    3.05mm
  • Length
    15.88mm
  • Width
    9.66mm
  • Thickness
    2.48mm