  • 595JD27M0000DGR
595JD27M0000DGR
advertisement
Manufacturer No:
595JD27M0000DGR
Manufacturer:
Silicon Labs
HK JDW NO:
715-595JD27M0000DGR
Package:
6-SMD, No Lead
Datasheet:
595JD27M0000DGR
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
595JD27M0000DGR
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Package / Case
    6-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Series
    Si595
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
  • JESD-609 Code
    e4
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    VCXO
  • Terminal Finish
    Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
  • Voltage - Supply
    1.8V
  • Supply Voltage
    1.8V
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Frequency
    27MHz
  • Frequency Stability
    ±20ppm
  • Output
    CMOS
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    Crystal
  • Current - Supply (Max)
    100mA
  • Physical Dimension
    7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
  • Operating Frequency
    27MHz
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    75mA
  • Linearity
    10%
  • Control Voltage-Max
    1.8V
  • Absolute Pull Range (APR)
    ±40ppm
  • Height Seated (Max)
    0.071 1.80mm