  • 595D106X0050R8T
595D106X0050R8T
advertisement
Manufacturer No:
595D106X0050R8T
HK JDW NO:
874-595D106X0050R8T
Package:
2824 (7260 Metric)
Datasheet:
595D106X0050R8T
Description:
10μF ±20% 650mOhm 2-Termination Polar 0.005mA Tape & Reel (TR) 2824 (7260 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
595D106X0050R8T
  • Package / Case
    2824 (7260 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
    TANTAMOUNT®, 595D
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.283Lx0.236W 7.20mmx6.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2A (4 Weeks)
    Conformal Coated
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn60Pb40)
  • Voltage - Rated
    50V
  • HTS Code
  • Capacitance
    10μF
  • Depth
    6mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    650mOhm
  • Polarity
    Polar
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Leakage Current
    0.005mA
  • Ripple Current
    620mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Manufacturer Size Code
    R
  • Height
    3.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.150 3.80mm
  • Length
    7.2mm