  • 592D336X9016D4T15H
592D336X9016D4T15H
advertisement
Manufacturer No:
592D336X9016D4T15H
HK JDW NO:
874-592D336X9016D4T15H
Package:
2917 (7343 Metric)
Description:
33μF ±10% 125°C-Max -55°C-Min 300mOhm Tape & Reel (TR) 2917 (7343 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
592D336X9016D4T15H
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    2917 (7343 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.295Lx0.169W 7.50mmx4.30mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2A (4 Weeks)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    16V
  • Capacitance
    33μF
  • Depth
    4.3mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    300mOhm
  • Manufacturer Size Code
    D
  • Height Seated (Max)
    0.059 1.50mm
  • Length
    7.493mm
  • Width
    4.2926mm